aug
23
2013

Diabetes 2. typu

3darina1IVA: Čo je to diabetes 2. typu?

 

 

 

DARINA: Diabetes 2. typu nie je o totálnom zlyhaní buniek pankreasu, ale o poruchách pankreasu. Teda odumrelo iba určité množstvo buniek pankreasu. Produkuje sa menej inzulínu, ako by potreboval organizmus. Produkuje sa inzulín, ktorý sa chemicky pozmenil a má trochu iné zloženie chemických látok ako ten mladý inzulín. 

 

Prípadne zblbnú nervové, neurónové, svalové alebo pečeňové bunky a ich bunkové blany a požadujú dvakrát aj trikrát viacej inzulínu ako je normálna požiadavka. Alebo bunkové blany začínajú odmietať prijímať inzulín a glukózu dovnútra buniek.

 

V pankrease sa tvorí hormón, ktorý má na starosti regulovať hladinu cukru v krvi a tento hormón sa tvorí málo, netvorí sa, alebo sa tvorí chemicky pozmenený. Inzulín ako hormón má na starosti iba prechod glukózy cez bunkovú blanu ako energiu pre bunky.

 

Môže nastať prípad, že bunky tvoriace inzulín a ďalšie hormóny v pankrease zahynú a organizmus vytvorí v niektorých prípadoch náhradné bunky, ale tieto už nikdy nebudú v dostatočnom množstve a požadovanom chemickom zložení.

 

Diabetes 2. typu sprevádzajú prejavy častého močenia, neuhasiteľný smäd, prejedanie. Môže to byť aj dedičné na úrovni génov. Diabetes tohto typu môžu spôsobiť aj niektoré lieky, ktoré napríklad poškodia obličky. Prípadne je tu staroba a postupné znefunkčnenie a odumieranie nervového systému. A ďalšie a ďalšie možnosti. Je možné aj poškodenie oka a sietnice.

Written by Darina in: Cukrovka |

22 komentárov »

 • Ernest píše:


  Dá sa diabetes mellitus 2.typu liečiť, vyliečiť homeopaticky? Glykémia od 6,5-11 mmol/l. Dík

  • Darina píše:


   O odpoveď som požiadala terapeuta Sašu Puebla. Poslala som mu vašu otázku mailom a takúto odpoveď som dostala naspäť:
   SAŠA PUEBLO: Odpoviem vám z vlastných skúseností a skúseností iných. V prvom rade sa vyjadrím k homeopatikám. Najúčinnejšie sú u detí – to je verejne aj odborne známe. U starších osôb je to silne individuálne. A treba zistiť, aký ste vlastne typ. Sú aj extrémne prípady, dáte im za lopatu liekov a nič. Dokonca to organizmus zlikviduje. Ale sú jedinci, ktorí sú citliví a majú aj na malé dávky veľmi prudké reakcie. Patrí Ernest k takémuto typu pacienta? Pokiaľ áno, homeopatická liečba môže byť značne úspešná. Ale ľudí s takouto citlivosťou je pomerne málo. Alternatívna liečba pri cukrovke skorej ide k dlhodobému užívaniu vanádu a jeho zlúčenín. V Kanade majú celkom úspešné liečby porúch vedúcich k cukrovke. No keď je pankreas zničený, tak je zničený nenávratne a nie je čo liečiť. Prípadne liečba v kombinácii vanád, múmio a bylinky na pečeň dáva väčšie predpoklady na uzdravenie.

 • Ernest píše:


  Kde najcastejsie kupujete diabeticke potraviny a ake sladidla pouzivate?

 • Petr píše:


  Před nedávnem se objevil ruský preparát P.I.K Obsahuje topinambur, který se při přechodu ze žaludku do krve mění ve fruktozu a má ještě mnoho dalších protidiabetických účinků. Existují mnohaleté klinické testy. A i praktické zkušenosti jsou až neuvěřitelné u I. i II. typu.

 • Eva píše:


  Je vyvíjaná nejaká nová liečba diabetesu?

  • Darina píše:


   Samozrejme, že v oblasti cukrovky beží neustále výskum a vývoj nových foriem liečby a zdokonaľovanie starších prístupov. Má to svoju logiku v tom, že cukrovka je vlastne civilizačná choroba a zasahuje mnoho mladých a v staršom veku prípadov pribúda. Ako pribúda obéznych ľudí, pribúdajú prípady cukrovky. A tak je tu dobrý podnet na výskum a jeho napredovanie. Cukrovka je hotová epidémia.

   Napríklad sa testujú sliny kôrovca jedovatého ako možný zdroj inzulínu. tento tvor žije v Mexiku a v USA.

   Na diabetes II. typu priaznivo funguje bandáž alebo podviazanie žalúdka a nielen u obéznych osôb.

   Pri liečbe diabetes II. typu sa skúša aj chirurgické preoperovanie konca žlčových ciest z dvanástnika, kde vytekajú aj enzýmy z pankreasu.

   Vyvíjajú sa mimoriadne inteligentné inzulínové pumpy riadenie mikropočítačom s optimalizáciou dodávaného inzulínu.

   Je tu pokusné liečenie rakoviny pankreasu naočkovaním rádioaktívnych mikroorganizmov. Robia sa pokusy u pacientov s druhým typom diabetes a dostavajú hormón leptín a ghrelín. Pravdepodobne z prívesku mozgového kdesi v strede hlavy sa vytvoria nové možnosti tvorby inzulínu vo svaloch a tukových bunkách.

   Sú tu pokusy k transplantácii pankreatických buniek od vhodných darcov. Pokusy pokračujú na myšiach a smerujú k človeku.

   Celkom úspešná sa javí liečba vanádom, ktorá sa testuje v Kanade. Problém je, keď trávenie odmieta prijať do tela vanád a mal by sa aplikovať injekčne alebo cez kožu. Jednoducho musí ísť do tela inak ako je bežné.

 • Sveťo píše:


  Mám cukrovku už dlhšiu dobu, ako mi to môže poškodiť obličky?

  • Darina píše:


   Je dôležité, aby boli obličky v dobrom stave, pretože strážia a dozorujú stav látok v krvi. A je jedno, či ide o užitočné látky pre telo alebo telu škodiace. Teda je tu záujem, aby obličky každý deň a každú hodinu fungovali na 100%.

   Tento optimálny stav je problém udržať a to jednak tým, že človek má rôzne iné závažné, akútne a chronické stavy. Napríklad obličky výrazne poškodzuje nízky a aj vysoký krvný tlak a hlavne keď nie je medicínsky liečený. Obličky poškodzuje aj cukrovka a príliš kolísavá hladina cukru v krvi. Problémom pre fungovanie obličiek je aj stresová zaťaž a neschopnosť organizmu vysporiadať sa so zmenami a hlavne nečakanými zmenami. Problémom pre obličky je aj nevhodná strava obsahujúca veľa sodíka v podobe solí a tuková strava. Všetko sa zhoršuje starnutím a prekročením veku asi 50 rokov. Starnutie je o tom, že organizmus už nie je schopný optimalizovať a správne reagovať na zmenené udalosti a hlavne keď sa udejú nečakane a rýchlo.

   Osoba má cez dovolenku nečakanú fyzickú aktivitu a obličky nestíhajú.
   Obličky by mali čistiť krv optimálne a nie do čista a ešte čistejšie. V krvi musí byť určitá hladina toxínov, aby mohla pracovať hormonálna žľaza hypofýza ako hlavná a riadiaca žľaza, nesmie sa stávať, že obličky sa doslova zastavia a v krvi nechajú príliš toxínov a potom pečeň a hypofýza idú príliš dynamicky.

   Zaujímavý je prípad, keď regenerujúca oblička, ktorá bola odstavená, sa nedokáže sama zapnúť a začať fungovať a druhá oblička nemá čas sa zregerovať. Smutný prípad, kde jedna oblička zlyhala a tá druhá zdravá sa nezapla a nefungovala.

   Je dobre si testovať a kontrolovať moč, buď ročne alebo polročne u lekárov, alebo doma pomocou diagnostických testov. Prípadne je tu jednoduchý test: pokiaľ máte stále rovnako sfarbený moč a aj pachovo je rovnaký, tak asi nie je niečo v poriadku. Pokiaľ je stále biely a sírový, tak je zle. Pokiaľ je trvalo tmavý, tak isto je asi zle a treba k lekárovi na testy.

   Moč môže mať pachovú stopu cukru. No táto pachová stopa by nemala byť trvalá a má byť občasná. Obličky sú schopné regulovať aj cukor v krvi a pri prílišnom prebytku ho u niektorých ľudí vylúčia práve močom.

   Obličky regulujú aj množstvo telovej tekutiny a takzvaný opuch tela a určitých miest na tele. Keď obličky príliš odvodňujú telo, tak je vysušené. Keď obličky neodvodňujú telo dobre, tak hovoríme o zvlhnutých orgánoch alebo o hromadení telesných tekutín ako v malých akváriách alebo dokážu aj naplniť časť pľúc. Zavodnené pľúca.

   Odporúča sa trvalo po 50. roku života popíjať obličkové čaje a na noc čaj z prasličky, kde prítomný rastlinný kremík chráni obličky, mechúr a močové cesty. A obličkový čaj vždy vhodne doladí činnosť obličiek.
   Prípadne si obličky dajte zdiagnostikovať alternatívne u liečiteľov.

 • Niki píše:


  Ako liečiť cukrovku vanádom ?

  • Darina píše:


   V prvom rade by si si mal dať zdiagnostikovať, ako si na tom s vanádom v tele. Teda lekárske vyšetrenie alebo alternatívne vyšetrenie u terapeuta, ktorý má takéto schopnosti odhadnúť diagnosticky, či máš v tele vanád alebo či tvoje trávenie je schopné produkovať vanád. A keď sa zistí, že vanád k krvi nemáš a trávenie ho neprodukuje, je čas sa dať preliečiť. Samozrejme, pozor na to, že pri užívaní vanádu a jeho zlúčenín ako tabletky sa môže stať, že trávenie to zlikviduje. Viem, že v Kanade sa preliečujú vanádom pacienti s diabetom druhého typu. Osobne poznám prípad, že vanád berú preventívne.

 • Ernest píše:


  Zaujímalo by ma, ako prebieha veštecké diagnostikovanie možnej cukrovky.

  • Darina píše:


   Otázku som poslala terapeutovi Sašovi Pueblovi a takto odpovedal:

   Diagnostika sa robí na diaľku bez prítomnosti danej osoby. Stačia k tomu základné údaje a miesto pobytu, aby sa náhodou nediagnostikovala osoba s podobným menom a priezviskom.

   Osoba v zdravotnom dotazníku vypíše, kto ešte diagnostikoval pankreas a aké testy sa použili. Intuitívny diagnostik neháda, ale získava všetky dostupné informácie a dožaduje sa aj lekárskych vyšetrení alebo vyšetrení iného liečiteľa alebo terapeuta. A nepohrdne ani diagnostikou babky bylinkárky. Tak isto sú dôležité pocity samotnej osoby. Intuitívny diagnostik by mala byť osoba, ktorá je vzdelaná do klasickej medicíny a v hlave má neuveriteľné množstvo obrázkov chorobného pankreasu. A ešte lepšie je, keď je schopný diagnostikovať aj v rovine chemických látok, ktoré pankreas a telo produkujú v tomto smere.

   Ide o to, aby vo svojej hlave a predstavách priradil k pankreasu diagnostikovanej osoby obrázok o druhu chorobnosti pankreasu. Či je teda pankreas vážne chorý, alebo iba čiastočne. Potom sa podobne postupuje pri zistení, ktorá chemická zlúčenina z tela a pankreasu nie je v poriadku. A orientačne sa určuje aj hladina cukru v krvi. Samozrejme, je to iba orientačná diagnostika a v žiadnom prípade nenahradí medicínske testy.

   Teda intuitívne sa diagnostikujú tieto položky: stav pankreasu, hormón leptín – riadenie cukrov v krvi a v tele, inzulín, glukagón, množstvo cukru v krvi, štiepenie cukrov v tenkom čreve, možné náhrady za pankreas v tele, množstvo vanádu v krvi, stav obličiek a či majú schopnosť regulovať hladinu cukru v krvi, stav stresu – emócie – depresie – melanchólia – klinický stav – stav vyhorenia – tvorba kortizolu, schopnosť sa vysporiadať so stresom, skladovanie cukru vo svaloch a v pečeni, čo zvýšená hladina cukru poškodila v organizme, cysty a nádory pankreasu, možný prienik žlče do pankreasu, či imunita neničí pankreas, mikroorganizmy v pankrease, tvorba enzýmov v pankrese, spolupráca pečene a pankreasu, inhibítor tvorby inzulínu, rezistencia buniek na inzulín.

 • Kastelan píše:


  Poznáte nejaké dobré stránky s receptami pre diabetikov?

 • Karči píše:


  Ako začať diabetickú diétu?

 • Fiona píše:


  Kde nájdem osobné blogy diabetikov?

 • Kastelan píše:


  Ktoré bylinky sú vhodné pre diabetika?

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Leave a Reply

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien