apr
25
2014

Lekáreň Sašu Puebla: B komplex

b-komplexdarinaSupport-Bubble-3-iconMILENA: Prosím poradiť ohľadom užívania vitamínov B komplex. Čítala som, že nie všetky produkty s B komplexom sú účinné.

 

DARINA: Neviem o B komplexe toľko, aby som ti vedela odborne poradiť. Podľa mňa je to jedno, od akého výrobcu je B komplex, veď je to iba vitamín. No počkajme si na odpovede Sašu Puebla a uvidíme. 
SAŠA PUEBLO: Mám naštudované z odbornej medicínskej literatúry, o čom je B komplex a čo znamená pre telo. Osobne ho z dôvodu môjho veku beriem, a teda nie je mi jedno, kto ho vyrába a akú chemickú formulu B komplexu zaručuje výrobca.
 
DARINA: Akú funkciu spĺňa B komplex pre telo?
SAŠA PUEBLO: Je pre telo dôležitý a hlavne zabezpečuje prechod živín z krvi do vnútra buniek, keď to rozumne zjednodušíme. A  to je dôležitá úloha. Navyše počas chorobnosti a v staršom veku potrebuje organizmus niekoľkokrát viacej B komplexu ako zdravé a mladé telo.
 
DARINA: Kde sa podľa medicíny tvorí B komplex?
SAŠA PUEBLO: Podľa medicínskych zdrojov sa komplex B vitamínov tvorí v hrubom čreve. Znovu v staršom veku táto produkcia je obmedzená a nedostatočná.
 
DARINA: Ako testujete v alternatívnej medicíne, od ktorého výrobcu je B komplex užitočný?
SAŠA PUEBLO: Testuje sa všetko mimozmyslovo a za pomoci vešteckých techník. V prvom rade to užívam sám a potom vybraté osoby a mám v mozgu vytvorený nácvikom mechanizmus testovania funkčnosti výrobku a v tomto prípade B komplexu. Skúmam, či B komplex prešiel trávením a je v krvi. A keď prešiel, či bude prechádzať celý mesiac. Trávenie a to hlavne v staršom veku doslova B komplex môže zlikvidovať a nepustiť do tela. Potom sa skúša dostať B komplex cez kožu do tela. Môže prejsť, alebo nie. Ale to sa stáva málokedy, aby neprešiel cez kožu. Keď však neprejde do tela cez kožu, tak to má už osoba zničenú vnútornú chémiu a to najčastejšie kvôli psychickému kolapsu.
B komplex vyrábajú viacerí výrobcovia, a teda každý ho vyrába trochu inak a za iných chemických pochodov. Keď pôjdeme hlbšie do chémie, zistíme, že chemické zloženie prípravku je u jednotlivých výrobcov odlišné a často je také, že neprejde trávením a na to si treba dávať pozor.
 
DARINA: Za ktorých výrobcov by ste sa zaručili a dali Milene určitú osobnú garanciu za výrobcu?
SAŠA PUEBLO: Dávam osobnú garanciu na B komplex vyrábaný firmou Biotech a firmou Zentiva. Overili sme v praxi, že majú výborné chemické formule, sú dobre prenikajúce do organizmu a dostavia sa do buniek v tele človeka. Vitamín B12 už skoro všetci výrobcovia vyrábajú s tou správnou chemickou formulou.
 
DARINA: Môžu sa ľudia na vás obrátiť, aby ste im poradili ohľadom vitamínov a hlavne vitamínu B komplex a B12?
SAŠA PUEBLO: Môžu ma kontaktovať mailom a rád odpoviem. Prípadne môžem bezplatne zdiagnostikovať, ako sú na tom s B komplexom, či je ho v tele dosť alebo málo, či sú bunky tela schopné prijať B komplex. Môže sa stať, že sa bunky stanú rezistentné a nie je možné dostať do nich B vitamíny. Samozrejme, ide o odhad situácie a nenahrádza to medicínske vyšetrenia.

 

Written by Darina in: Lekáreň Sašu Puebla |

11 komentárov »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Leave a Reply

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien