máj
02
2014

Lekáreň Sašu Puebla: Magnézium

horcikdarinaMARKO: Som často až príliš dynamický a schopný sa neprimerane nasadiť na prácu a neviem sa potom upokojiť. Viete mi poradiť niečo na skľudnenie? Užívam šumivé magnézium, ale nejako to dobre nezaberá. Čo s tým?

 

DARINA: Tento problém sme už riešili a doporučili sme užívanie bio magnézia. Skúsime sa znovu obrátiť na Sašu Puebla, aké má s tým skúsenosti. 

SAŠA PUEBLO: Ďakujem Darinka, že ste ma ohlásili a rád sa vyjadrím k užívaniu šumivého magnézia. Celkovo magnézium je jedna z látok, ktoré organizmus ukľudňujú  a stabilizujú. Napríklad osobám, ktorým vyskočí prudko krvný tlak, sa dáva magnézium rovno do krvi a pociťujú to ako príjemné teplo nalievajúce sa do žíl a krvný tlak sa skludňuje. Podobný účinok môže mať aj pichnutie diuretika do svalu a zase obličky sa postarajú, aby sa z krvi dostali nevhodné látky, ktoré organizmus rozrušujú. Samozrejme, toto nie sú jediné utišujúce látky, v tele ich je viacero ako draslík, bróm, hormón serotonín a melatonín.
DARINA: Určite sme sa v tom zorientovali a môžete byť konkrétnejší a doporučiť Markovi konkrétne šumivé magnézium?
SAŠA PUEBLO: Seriózne sme skúšali magnéziá od rôznych výrobcov a najlepšie je na tom Revital Magnézium + B6, šumivé tablety. Ako zdroj horčíka je použitý laktát horečnatý  – organická forma. Jeho účinky sa dajú porovnať s tým, ako keby ste ho dostali rovno do žily u lekára napriek tomu, že ho zoberiete cez ústa. Prípadne si časť natriete jednoducho na telo. Samozrejme, že treba zobrať v tomto prípade aj tri šumítka naraz.
V niektorých prípadoch nezaberie a vtedy je už trávenie danej osoby vážne poškodené alebo osoba je v takom depresívnom stave, že pud sebazáchovy likviduje všetky druhy liekov a vyživovacích doplnkov.
Dávam osobnú garanciu na kvalitu šumivého magnézia značky Revital. Užívam ho aj osobne, aby som pri práci nenaberal zbytočnú dynamiku a nezvyšoval sa mi krvný tlak.
DARINA: Iba by som doplnila, že daný výrobok si nájdete na tejto web adrese: http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/revital-mgb6-premium-20-sumive-tablety/.  Môžu sa ľudia na vás obrátiť, aby ste im poradili ohľadom magnézia a hlavne celkového pokoja a kľudu?
SAŠA PUEBLO: Môžu ma kontaktovať mailom a rád odpoviem. Kontakt:  sasapueblo@meditacia.sk

 

Written by Darina in: Lekáreň Sašu Puebla |

7 komentárov »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Leave a Reply

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien