aug
01
2014

Lekáreň Sašu Puebla: Minerály

mineralyB8

NINA: Neviem sa poriadne zorientovať v tom, čo sú to biominerály a čo sú to chelátové minerály. Má v tom niekto trochu jasno?

 

 

DARINA: Keď ti mám úprimne odpovedať Nina, tak okolo minerálov to je pekne zamotané. Aj som sa snažila niečo okolo minerálov nájsť a dať ti slušnú odpoveď, ale som to vzdala. Skôr som sa ešte viacej zamotala a už neviem, čo je čo. Ale to je vina stránok a ich majiteľov, že to nevysvetlia a zamotávajú. Pokúsim sa o záchranu a požiadam Sašu Puebla, aby v tom spravil jasno.

 

SAŠA PUEBLO: Skutočne potvrdzujem, že to dalo veľa štúdia a objasňovania, aké druhy minerálov sú na trhu a na čo sú vhodné a či skutočne od jednotlivých výrobcov fungujú. Niežeby výrobcovia chceli dať na trh a pre ľudí výrobky zlé a nefungujúce. Jednoducho niekedy netrafia ten správny vzorec a ich výrobné postupy sú nevhodné.

 

Na začiatok by som objasnil, aké minerály produkuje a potrebuje ľudské telo. V tele potrebujeme produkovať klasické minerály, aké sú napríklad v minerálnych vodách. Voláme ich anorganické a biologicky sa neupravovali. Biologické je niečo, keď to nejaký organizmus príjme a uloží vo svojom tele alebo vylúči ako odpad.

 

Biominerály sú tie, ktoré sa upravili a prešli natrávením v určitých bioprocesoch. Organické magnézium od firmy REVITA funguje inak ako magnézium minerálne a bio neupravené. Dokonca existuje aj sprej na kožu a je tak účinný ako magnézium v injekcii. V prípade železa je to výrobok Femibion pre tehotné matky a je biologicky výborne upravený a super stráviteľný žalúdkom a tenkými črevami.

 

Potom tu máme koloidné minerály. Koloidný roztok je napríklad mlieko. Teda pri koloidoch ide o to ich ultrafiltráciou oddeliť od prostredia. Koloidné objekty sú veľkosti 10 nanometra alebo 1 mikrometer a zemská gravitácia už na ne nemá dostatočný vplyv. Niečo ako aerosol alebo hmla. Sem patria jedinečne koloidne spracované minerály z Utahu a to sú minerály staré 100 miliónov rokov.

 

Chelátové minerály sú špeciálne minerály, ktoré sa viažu v trávení na aminokyseliny. Takýto je napríklad chelátový výrobok pod označením Sona. Chelátové minerály potrebujú štruktúry vo vnútri buniek.

 

Iónové minerály sú špecificky vyrobené v trávení a potrebujú ich hlavne neuróny mozgu. Keď ste pri mori a vyparuje sa tam z mora soľ, tak táto soľ je iónová. Bez iónov zle fungujú sivé neuróny a potom aj pamäť.

 

Nanominerály – tak to je trochu komplikované. Hodnoty sú od 1 do 100 nanometra. Napríklad nanozlato sa ľahko pomýli a namiesto neho sa predáva iba chlorid zlata rozpustený vo vodnom roztoku. Je aj iný postup výroby cez lúčavku kráľovskú. A tak pozor na nanominerály. A nie je celkom jasné, čo všetko negatívne porobia v organizme človeka. Známejšia je nanokozmetika:
http://www.cimax.sk/lieky/lieciva-kozmetika#nanokozmetika
http://www.bocianiehniezdo.sk/content/nanocastice-v-slnecnej-kozmetike/

 

DARINA: Potešilo ma, že Nina sa v tom už bude lepšie vyznať a verím, že to pomôže aj ostatným.

 

SAŠA PUEBLO: Aj ja budem rád, keď si v tom každý spraví jasno a nebude podliehať rôznym obchodným špekuláciám v tomto smere. V zásade platí, že keď si chcete kúpiť nejaký liek alebo výživový doplnok, tak si treba vyhľadať dokumentáciu k danému výrobku a pokiaľ je rozsiahla, o to lepšie. Človek uvíta aj nejaké to testovanie a koľko ľudí výrobok testovalo. Ideálne sú klinické testy na vzorke 5 000 jedincov. A nie je na škodu, keď je k výrobku nejaké to fórum. Nikdy nerobte to, že nájdete prvý produkt na internete a hurá ho kúpiť. Pozrite si aj iné ponuky a čo sa tam píše. Spravte si prehľad a potom kupujte. Prípadne sa cez mail so mnou poraďte. Testujeme už dlhšiu dobu výživové produkty a ich účinnosť.

Written by Darina in: Lekáreň Sašu Puebla |

19 komentárov »

RSS feed for comments on this post.


Leave a Reply

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien