máj
16
2014

Lekáreň Sašu Puebla: Riedenie krvi

darinaMARIKA: Lekárka mi zistila, že mám hustú krv a mám brať liek warfarín. Keď som si naštudovala, čo obsahuje a aké má škodlivé účinky, že je to skoro ako niečo na ničenie hlodavcov, tak by som to nechcela dlho užívať. Sú aj iné možnosti?

 

DARINA:  Ja osobne by som ti neradila liečiť sa len alternatívne a bez dozoru lekárov. Ale môžem sa popýtať o radu terapeuta Sašu Puebla.
SAŠA PUEBLO: Darinka, rád odpoviem. Na hustotu krvi pôsobí asi 20 faktorov. Medzi tie najdôležitejšie patrí hormón trombopoetin, ktorý sa tvorí v pečeni a v obličkách a potom aj hormón serotonín pôsobí na tvorbu krvného koláča. A treba vedieť, či sa tieto hormóny tvoria alebo netvoria. Pokiaľ sa trvalo netvoria, tak neodporúčam, aby ste sa liečili alternatívne, pretože by sa mohli krvné doštičky na seba nalepovať vo veľkom množstve a tvoriť tromby a upchávať cievky a žilky a to by bolo zle nedobre. Potom treba zvážiť, či sa náhodou netvorí príliš veľa krvných doštičiek v kostnej dreni. Keď ste si toto overili a táto oblasť je v poriadku, tak sa tu jedná iba o kolísanie hladiny týchto hormónov a asi 20 ukazovateľov ich zahustenia. A v takomto prípade sa dá liečiť a udržiavať hustota krvi aj alternatívnymi prostriedkami. Problém je, ako si správne dávkovať napr. tinktúru Žilná zmes, komonicu lekársku, aspirín prípadne anopyrín, sprej s heparínom alebo gél so silnou dávkou heparínu a krém s obsahom výťažku z pijavíc na rozpúšťanie už vzniknutých zhlukov krvných doštičiek. Niektorí, ktorí meditujú, si postupne vyvinuli intuitívne vnímanie, kedy je krv normálna, kedy je zahustená a kedy je riedka. Dalo by sa to do určitej miery regulovať aj stravou. Sú zoznamy potravín, ktoré krv zahusťujú alebo narieďujú. Často sa pri alternatívnej liečbe stáva, že krv sa po čase prudko narieďuje a je treba napríklad kvapnúť na kožu kvapku K vitamínu, ktorý je bohužiaľ na predpis.
 
DARINA: Vďaka za celkom zaujímavý pohľad na túto problematiku a iba sa v nej potvrdzuje, že to nie je tak jednoduché a treba byť opatrný v prípade zahusťovania krvi. Odporúčam zostať vždy pod kontrolou lekárov a neriskovať, aj keby ste sa mali liečiť iba alternatívne. Môžete sa prosím zaručiť za niektoré produkty, ktoré skutočne riedia krv?
 
SAŠA PUEBLO: Podotýkam, že je vždy žiaduce robiť kontroly hustoty krvi a krvných doštičiek u lekárov. Je tu jedna možnosť a to zakúpiť si trochu drahší prístroj na odber krvi z prsta a diagnostiku hustoty, ale to niečo stojí. A teraz k tej garancii. Dávam osobnú garanciu založenú na osobnej skúsenosti a skúsenosti tých, ktorí si riedia krv sami. Vo veku 50 rokov je vhodné pre všetkých mať trochu, ako sa hovorí, redšiu krv. Teda dávam garanciu za bylinku komonicu lekársku a jej užívanie ako čaj, ale aj natieranie čaju na kožu. Tak isto dávam garanciu za aspirín a anopyrín ako dobré riediče krvi. Tak isto odporúčam Viatromb forte spray ako účinný a rýchly riedič krvi a aj faktor pre kľud a spoľahlivú činnosť buniek. Garancia sa vzťahuje na všetky druhy gélov s vyšším a vysokým obsahom heparínu. A nezabudnúť na produkty z pijavice ako preventívna ochrana na rozpúšťanie zhlukujúcich sa krvných doštičiek. Odporučil by som aj panenský kokosový olej ako výborný prostriedok, ako si stabilizovať krv a krvnú plazmu a prostredie, kde sa pohybujú krvné doštičky. Výborný prostriedok na riedenie krvi je tinktúra Žilná zmes, táto nielen lieči, ale udržuje cievy a žily v dobrej zdravotnej kondícii.
 
Komonica lekárska, článok
Viatromb forte spray gel 2400 IU 25g
Lioton gel 100 000
Tinktúra Žilná zmes
 
DARINA: Pokiaľ by si chcel niekto dať u vás zdiagnostikovať stav hustoty krvi a to na diaľku cez mail je to možné?
 
SAŠA PUEBLO: Môžu ma kontaktovať mailom a rád odpoviem. Kontakt:  sasapueblo@meditacia.sk
Written by Darina in: Lekáreň Sašu Puebla |

6 komentárov »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Leave a Reply

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien