jún
16
2014

Lekáreň Sašu Puebla: Živica

zivica darinaDIANA: Aké sú skúsenosti pri liečbe prírodnou živicou a mohla by som ju použiť pri liečbe imunitných problémov?

 

DARINA: Môžeš Diana prosím doplniť informáciu, či sa jedná o živicu z borovice čiernej?

Tu si prosím pozri na Wikipédii, či je to z borovice čiernej:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Borovice_%C4%8Dern%C3%A1

 

DIANA: Dakujem za reakciu a doplňam, že môže ísť o živicu z borovice čiernej. Vďaka.

 

DARINA: Tak to som rada, že sa to ujasnilo a teda postúpim tvoju otázku Sašovi Pueblovi a budem čakať na odpoveď.

 

SAŠA PUEBLO: Živica je esenciálny olej, ale to nám asi nič nepovie. Živica je považovaná v ajurvéde za niečo ako prírodný kortikoid. Tak toto je hodnotnejšia informácia, pretože kortikoidy sú látky produkované nadobličkami a stabilizujú celkovo chemické látky v ľudskom tele. Teda živica ako látka obsahuje prírodný kortikoid, ktorý je schopný sa podieľať na podpore kortikoidov v ľudskom tele a podporiť nadobličky, aby ho produkovali dostatok, ale zase nie príliš veľa. Toľko trochu teórie a Dianu asi budú skôr zaujímať praktické príklady užitia:

Osoba si našla po niekoľkých dňoch kliešťa na chrbte. Vybrala ho a miesto sa kruhovito začervenalo a nie a nie to zmiznúť. Klasická liečba u lekárov nezaberala. A tak sa daná osoba liečila tak, že si zbierala čerstvé výhonky borovice čiernej a pravidelne si začervenané okolie natierala živicou a potom zakryla natretú živicu papierikom. Trvalo asi mesiac poctivého natierania živicou a začervenanie zmizlo a už sa nevrátilo.

Osoba má boreliózu v mozgu a vo svaloch. Pri liečbe sa uplatní ako faktor navýšenia prirodzenej imunity práve prírodná živica v kombinácii s mastičkou z hadieho jedu ploskohlavca. Vyrába sa pod označením Viprosal. Liečba tejto osoby prebieha na tri etapy a vo všetkých troch liečbach úspešne figuruje živica. Samozrejme, liečba borelióze u tejto osoby je nastavená aj inými látkami a nastavenie je výsostne individuálne a špecifické iba pre túto osobu.

Osoba má neprimerané alergické reakcie v oblasti hrdla a jeho popálenie. Nasadením živice a samozrejme aj antihistaminík ako Zodac alebo Flonidan sa stabilizuje neadekvátna chemická reakcia a stav je po užití živice na kožu stabilnejší a to zásadne.

Osoba bola brala chemoterapiu a pomocou živicovej mastičky na kožu sme dobre a úspešne podporovali chemoterapiu a posilňovali imunitu. Osoba úspešne zvládla onkologické ochorenie a po chemoterapii sa pokračovalo v celkovom preliečovaní a navyšovaní imunity do silnejšej úrovne ako je bežné. A stav imunity orgánov a celého systému je na stabilnej a vyššej úrovni dlhšiu dobu.

Teda uplatnenie živice z borovice čiernej je mnohospektrálne a zasahuje do tvorby látok z nadobličiek a to sú kortikoidy rôzneho druhu, ktoré sú trvalou súčasťou imunitného systému. Treba si dávať pozor na užitie cez ústa a žalúdok. Vhodnejšie je užívanie cez kožu ako živicová mastička, prípadne inhalovať ihličie cez pľúca, ale opatrne.

Osoba sa lieči z atopického ekzému. Použije sa úspešne liečba pomocou popíjania a umývania sa vo vlastnom moči a k tomu sa použije aj živicová mastička z borovice a samozrejme aj iné výživové látky a lieky na predpis.

 

DARINA: Je super, že ste odpovedali Diane a ešte ste uviedli aj praktické príklady použitia. A teda ako zvyčajne vás požiadam o vašu osobnú garanciu na živicu z borovice čiernej.

 

SAŠA PUEBLO: Dávam osobnú garanciu, živica aplikovaná cez kožu je vynikajúci prostriedok na podporu imunitnej reakcie a tak isto alergické reakcie majú slabší priebeh.

 

DARINA: Pokiaľ by si chcel niekto dať u vás zdiagnostikovať, ako funguje jeho imunita, je to možné?

 

SAŠA PUEBLO: Pokiaľ ma niekto kontaktuje mailom a požiada o takúto diagnostiku, tak ju rád spravím bezplatne a na diaľku bez osobnej prítomnosti. Stačia iba základne údaje a popis problémov. Kontakt: sasapueblo@meditacia.sk

Written by Darina in: Lekáreň Sašu Puebla |

5 komentárov »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Leave a Reply

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien