jún
07
2013

Liečenie boreliózy

kliest2 sasa-pueblo3

ALENA: Ako si mám alternatívne liečiť  poštípané miesto od kliešťa?

 

 

SAŠA PUEBLO: Najlepšia liečba je prevencia, ale keď sa už prihodí takáto nepríjemnosť a poštípe vás kliešť, tak ho v prvom rade čo najrýchlejšie odstráňte, aby do tela cez vpich šlo z kliešťa čo najmenej vírusov. A keď sa miesto okolo vpichu na druhý deň alebo po niekoľkých dňoch začne červenať, tak je vhodné ísť k lekárovi, spraviť testy a začať vhodnú liečbu.

 

To je rozumný prístup, a tak isto si nechať uschovaného kliešťa a poslať ho na testovanie. Každá informácia sa ráta.

 

K liečbe u lekára sa dá pridať doplnková liečba, ktorá môže obsahovať prípravky na podporu imunity a tie je možné kúpiť v lekárni a aj na internete.

 

Sú tu aj iné prostriedky na celkové posilnenie imunity a to vtedy, keď kliešť dostal do vášho tela lymskú boreliózu alebo podobné vírusy. Ide o alternatívnu liečbu založenú na tom, že sa posilňuje celková imunita v kostnej dreni a v celom organizme. Takáto liečba je individuálna a musíte počítať s tým, že u niekoho zaberie výborne a u niekoho menej dobre.

 

Liečba začína zvyčajne natieraním čerstvej živice z borovicového stromu a imunita sa preberá a aktivizuje. V niektorých prípadoch môže byť imunitná reakcia organizmu silne oslabená a blokovaná vírusmi. Čerstvá živica je niečo ako prírodný kortikoid a treba dávať pozor u pacientov, ktorí nemajú v poriadku obličky.

 

Pokiaľ takáto liečba po čase zaberá čiastočne, môžu sa použiť aj syntetické kortikoidy. Ale tie sú na lekársky predpis. Imunita sa môže zvyšovať aj pomocou mastičky s hadím jedom z ploskohlavca vodného. Mastičku možno kúpiť na internete bez lekárskeho predpisu.

 

Zvyčajne po týchto zásahoch je imunita nabudená silne a často sa organizmus aj sám vysporiada s rizikovými vírusmi. Ale je to individuálne. Pokiaľ má niekto už nebezpečnými vírusmi poškodenú kostnú dreň, tak ju treba doslova opraviť a na to sú vhodné drevité huby. V drevitých hubách sú vírusy a mikroorganizmy, ktoré radi obnovia správne fungovanie kostnej drene a tvorbu bielych krviniek.

 

Samozrejme, tieto odporúčania sú orientačné a neslúžia na to, aby ste sa takto liečili. Tieto skúsenosti vznikli praxou a nie medicínskym skúmaním. Pokiaľ sa budete liečiť sami, tak si musíte byť vedomí aj rizík takéhoto preliečenia.

 

Written by Darina in: Borelióza |

4 komentáre »

 • Kamila píše:


  Dobrý deň pán Saša Pueblo, ochorela som na boreliózu, som už z toho nešťastná, pretože lekári mi s tým veľmi nevedia pomoct. Mohla by som sa obrátiť na vás?

 • Saša Pueblo píše:


  Samozrejme, že je tu takáto možnosť. Kliknite prosím na túto adresu: http://www.cimax.sk/lieky/sasa-pueblo.
  Pred vešteckým diagnostikovaním je vhodné vedieť čo najviac okolností okolo toho, ako ste kliešťa získali, v akej lokalite Slovenska, ako dlho ste ho mali v tele a akým spôsobom ste ho vyberali. Či ste vybrali celého kliešťa, čo sa dialo po odstránení kliešťa. Ako vás lekári vyšetrovali a liečili. Prečo liečba nezaberá a čo ste skúsili sama alebo u iných liečiteľov.
  Skúšali ste babské recepty?
  Neúspešnosť liečby môže naznačovať na to, že váš imunitný systém nedostatočne reagoval na príchod borelióznych mikroorganizmov.
  S borelióznymi mikroorganizmami mohli prísť aj iné mikroorganizmy. Môžem vás na diaľku zdiagnostikovať a posúdiť, aké mikroorganizmy máte a tak isto odhadom určím, v akom stave sa nachádza váš organizmus. Pretože s boreliózou môže byť spojené aj ochorenie imunitného systému. Môžete mať poškodené zbytky detskej žľazy pri hrudnej kosti a zle sa kódujú biele krvinky. Niektoré boreliózne druhy sa vedia dobre schovať v organizme aj na niekoľko rokov a sú v latentnom spánku. Možností je viacej a treba ich prešetriť a nájsť tú najpravdepodobnejšiu.

 • Andrej píše:


  Zaujímalo by ma, ako robíte tú diagnostiku, čo všetko sledujete a ako to vlastne prebieha?

 • Saša Pueblo píše:


  Pri vešteckej diagnostike, ktorá sa robí na diaľku, treba dávať pozor na podobne sa volajúce osoby a preto sa vyžadujú základné údaje (meno, priezvisko, vek, bydlisko) a opis diagnostikovanej osoby. K vešteckej diagnostike je vhodné mať zo strany veštca aj odborné vedomosti okolo sveta mikroorganizmov, z fungovania imunitného systému človeka. Treba vedieť, čo to je imunita, čo je detská žľaza a kde sa nachádza, ako funguje, čo je to kostná dreň, biele krvinky, lymfocyty, imunoglobíny. Vhodné je poznať aj postupy lekárov pri diagnostikovaní a liečbe boreliózy. Lekári najčastejšie na liečbu používajú špeciálne antibiotiká. Alternatívna liečba stojí na vybudení imunitného systému do silnej reakcie a vlastne organizmus si môže vybudovať správnu imunitnú reakciu aj k budúcim udalostiam. Najhoršie, čo sa môže stať je, že kliešť infikuje boreliózou osobu, ktorá má silne poškodenú imunitu a už ju žiadna liečba nenaštartuje. Tento prípad je vhodnejší pre klasickú liečbu antibiotikami. Lepšie je, keď pacient dostane antibiotiká a jeho vlastný imunitný systém sa preberie a zorganizuje likvidáciu boreliózy. Môže nastať prípad, keď pacient dostane antibiotiká, ale nevie naštartovať imunitný systém. A tu je priestor na alternatívnu liečbu podporou imunitného systému. V niektorých prípadoch pomôžu radikálnejšie prostriedky ako živica, kortikoidy, masť s hadím jedom, lieky z orgánov hovädzieho dobytka. Niektoré prípady vyžadujú radikálnejšiu liečbu kostnej drene určitými druhmi drevitých húb a v nich žijúcich mikroorganizmov. Staré šamanské tradície.

  Veštecky ladená osoba si na papier pred seba nakreslí postavičku, napíše meno a priezvisko danej osoby. Na diaľku sa napojí reálne na fyzické telo danej osoby a začína ju diagnostikovať. Veštec si pred diagnostikou pozrie mikroskopické obrázky boreliózy a začne ju v organizme hľadať.

  Toto je diagnostika konkrétnej osoby žijúcej v Rožňave, ktorá má lekársky potvrdenú boreliózu. Berie antibiotiká, ale nejako to celé nezaberá.

  Celková imunita osoby je minimálna a na hranici trvalého poškodenia. Imunitný systém je niečím blokovaný. Treba zistiť, čo to spôsobuje. Veštecky sa skontroluje detská žľaza, do tejto oblasti nabieha obrázok zdravej detskej žľazy a teda kódovanie T a B lymfocytov je možné.
  Veštecky sa kontroluje kostná dreň vo vnútri dutých kostí. Kostná dreň je v poriadku, idú sem obrazy zdravej kostnej drene. Iba je nejaká spiaca.
  Veštecky sa kontroluje tvorba bielych krviniek. Počty a stavy sú dostatočné a všetky druhy bielych krviniek sú k dispozícii. Iba ako keby spali, asi ich niečo utlmuje.
  Pozriem sa intuitívne do tenkých a hrubých čriev a tam nachádzam nevhodné mikroorganizmy. V tele je množstvo iných nevhodných mikroorganizmov a nielen boreliózne. Tie sa uložili v oblasti kože a najviac v oblasti brucha.
  Treba konštatovať, že v organizme je imunitný systém nepoškodený. Nežiaduce mikroorganizmy akoby zo slimákov vypúšťajú látky na deaktiváciu bielych krviniek. Bude nutné nájsť vhodný postup a zlikvidovať tento druh mikroorganizmov, ktorý paralyzuje celý imunitný systém. Na diaľku som vo svete hľadal podobný prípad a zisťujem, čím sa úspešne preliečil. Alebo sa nájde špecialista biológ, ktorý pozná mikroorganizmy zo slimákov a ako sa likvidujú. Osoby, ktoré úspešne zničili mikroorganizmy zo slimáka pojedli červíky z jabĺk. Takýchto prípadov po svete bolo dosť. Červíky obsahujú látky alebo iné mikroorganizmy, ktoré zlikvidujú mikroorganizmy zo slimákov. Kto nemá chuť pojedať červíky, môže ich rozdrviť a natrieť na kožu. To je ešte účinnejšie. Iná možnosť liečby sa objavuje v tom, že do tela sa trávením a cez kožu dostanú vyššie dávky B komplexu a to by mohlo pomôcť k tomu, aby sa imunitný systém naštartoval.
  Toto bol atypický prípad, keď okrem boreliózy je v tele ešte iný mikroorganizmus.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Leave a Reply

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien