apr
11
2014

Lekáreň Sašu Puebla: Zimozeleň menšia

zimozelendarina1RICHARD: Prosím informácie o lieku Cavinton a aké sú s ním skúsenosti ?

 

 

DARINA: Liek Cavinton je iba na predpis, ale do určitej miery sa dá nahradiť tinktúrou z bylinky zimozeleň menšia. Požiadala som terapeuta, aby vám napísal niečo okolo kyslíka a okysličenia mozgu.

SAŠA PUEBLO: V zásade ide o problém s dýchaním a schopnosťou pľúc preniesť cez červené krvinky kyslík k bunkám a hlavne k mozgovým bunkám. Pokiaľ neurónové bunky nedostávajú kyslík v dostatočnom množstve, tak sa môže hovoriť o mikro mŕtviciach a odumieraní neurónových buniek v mozgu človeka. Dokonca to môže prerásť do stavu označeného skleróza multiplex.
 
Tento stav vzniká napríklad pre zlý spôsob dýchania a plytkého dýchania. Tento stav môže vzniknúť, keď je chorá pečeň a k červeným krvinkám nepridáva transportné proteíny. To sú také malé dopravné prostriedky.
 
Nedostatok kyslíka vzniká najčastejšie z dôvodu starnutia a slabej aktivity mozgu a to hlavne spánkových lalokov po boku hlavy a okolo uší. Ide napríklad o stav, kde je nadýchnutie krátke a výdych je dlhý a hlboký. Organizmus stráca CO2 a zároveň stráca O2.
 
Treba si uvedomiť, že množstvo kyslíka v krvi závisí podľa medicínskych odborníkov od hladiny CO2. Teda čím viacej CO2 v krvi, o to viacej O2 a platí to aj na opak. Teda pokiaľ chcete mať v krvi viacej O2, tak musia prevládať dlhé nádychy a krátke výdychy. Pokiaľ sa má znižovať O2 v krvi, je potrebný krátky nádych a hlboký a dlhý výdych.
 
Cavinton a aj napríklad alkoholová tinktúra zo zimozelene menšej je výborný prostriedok, ako dostať do mozgu dostatok kyslíka. Mám to otestované na sebe a užívajú ho viaceré osoby, ktoré sa dlhodobo liečia z problémov s dýchaním. Dávam na to osobnú garanciu. Máme to dobre otestované. Teda alkaloidy podporujú presun kyslíka do mozgu a celkovo posilňujú činnosť neurónov.
 
Nie vždy musí liek alebo výživový doplnok prejsť trávením a žalúdok s tenkými črevami je ich schopný v niektorých prípadoch zlikvidovať a nepustiť do tela. A to sa dá zistiť aj na diaľku vešteckým výkonom.
DARINA: Pokiaľ chcete takúto diagnostiku, ako vám liek, výživový prípravok alebo terapia prospievajú a či ju potrebujete, stačí poslať mail do poradne alebo rovno na Sašu Puebla. Diagnostika je rýchla a bezplatná.
Ešte podrobnejšie si nájdete na farme Sašu Puebla:
DARINA: Tu som vyhľadala ešte ďalšie informácie pre Richarda a verím, že sa v tejto problematike dobre zorientuje. Sú to informácie o lieku Cavinton vo Wikipédii a tiež  o bylinke zimozeleň menšia a alkaloidoch, ktoré obsahujú.
Cavinton 5 mg
Cavinton forte 10 mg
Cavinton infúzia
Cavinton vo Wikipédii
Diskusia na liek Cavinton
 
Zimozeleň menšia
Zimozeleň menšia (Vinca minor) je rastlina z čeľade zimozeleňovité (Apocynaceae). Vinca minor obsahuje viac ako 50 alkaloidov  
Zimozeleň – brčál česky
Odborný článok o alkaloidoch, ktoré obsahuje zimozeleň menšia
Zimozeleň a predáva sa aj ako vonný olej:
 
Alkaloidy
Alkaloidy sú rôznorodou skupinou a mnohé z nich derivátmi aminokyselín či iných metabolitov. Je ich veľké množstvo a nasledovný prehľad uvádza len niekoľko najznámejších alkaloidov: Fenyletylamíny: meskalín, efedrín chinolíny: chinín, strychnín, brucín, veratrín  Izochinolíny: kodeín, morfín, papaverín  indoly Beta-karbolíny: reserpín, yohimbín Ergoly: ergín, kyselina lysergová, LSD Tryptamíny: psilocybín, serotonín Puríny: kofeín, teobromín, teofylín  Pyrolidíny: koniín, lobelín, nikotín, piperín terpény Steroidy: solanín, samandarín Tropány: atropín, kokaín, skopolamín Betaíny: muskarín, cholín
 
Vinca alkaloidy
Vinka alkaloidy je súbor anti-mitotických a anti-mikrotubuly látok, ktoré boli pôvodne odvodené z rastliny Catharanthus roseus. Vinka alkaloidy sa v súčasnosti vyrábajú synteticky a používajú ako lieky v terapii nádorových ochorení a ako imunosupresívne lieky. Tieto zlúčeniny zahŕňajú vinblastín, vinkristín, vindesin a vinorelbín
 
Vinpocetin – dobre prekrvuje mozog
 
Catharanthus roseus
Táto rastlina je jedna z tých, čo obsahujú najviac alkaloidov (okolo 70). Má liečivé účinky, vyrábajú sa z nej lieky proti Hodkingovej chorobe a leukémii. Lophophora williamsii – táto rastlina z čeľadi kaktusovitých je v Strednej Amerike známa už viac ako 3000 rokov pod názvom Peyotl. Obyvatelia verili, že im táto rastlina sprostredkováva styk s bohmi a dodnes ju považujú za všeliek. Indiáni sa domnievali, že jej prostredníctvom komunikujú so zlými duchmi. Z toho dôvodu prebiehali takzvané peyotlové obrady v tajnosti a Indiáni sa snažili ich existenciu pred belochmi utajiť. Lophophora je jednou z najpomalšie rastúcich rastlín na svete.
Catharanthus roseus – rastlinka

 

Written by Darina in: Lekáreň Sašu Puebla |

Nekomentované »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Leave a Reply

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien