feb
14
2014

Urinoterapia a obnova obličiek

4-urinadarinaWindows-Live-Messenger-icon

DOMINIKA: Je to naozaj tak, že keď budem piť moč, tak za 5 rokov sa obnovia obličky?

 

 

DARINA: Túto informáciu zverejnil Saša Pueblo na svojom blogu. A zdá sa, že k problematike urinoterapie pristupuje zodpovedne a aj robí určitý výskum v tejto oblasti. Spoľahneme sa na tento zdroj a keď chcete mať super zdravé obličky, tak sa na takúto cestu určite oplatí nastúpiť. Saša Pueblo na svojom blogu realizuje vlastne výskum dlhovekosti, ako som tomu dobre porozumela a tá informácia o obličkách môže byť zaujímavá.

Celkovo sa asi treba snažiť porozumieť problematike dlhovekosti. Sú medzi nami prirodzene dlhoveké osoby, ktoré nemusia vynakladať žiadne mimoriadne úsilie a tohto veku sa dožijú celkom normálne a ich vnútro je geneticky vystavané dožiť sa 100 a viac rokov. Toto šťastie alebo túto genetickú jedinečnosť má príliš málo ľudí. Kto ju nemá, tak musí hľadať rôzne náhradné riešenia. Už samotná dnešná úroveň medicíny a množstvo tabletiek a liečivých postupov dovoľuje ľuďom žiť dlhšie ako v stredoveku, keď bol problém dožiť sa aj 30 rokov. Dnes je to podstatne viacej. A ten, kto nie je dlhoveký, sa musí poriadne obracať a starať o svoje zdravie a hľadať náhradné možnosti ako je napríklad vyživovanie cez kožu, užívanie prípravkov pre vrcholových športovcov, špeciálne fyziologické cvičenia a aj pitie vlastného moču. Je tam veľa možností a niektorým skutočne nerozumiem.

Written by Darina in: Urinoterapia |

5 komentárov »

 • Liana píše:


  Liečim si močom trávenie a stále pri tom hnačkujem. Je to normálne?

  • Darina píše:


   Je pravda, že pri popíjaní uriny môžu nastať takéto problémy a ako píšu aj iní, tak dosť často sa zmení stolica a môže začať aj hnačkovanie. A máš niekoľko možností. Znížiť množstvo vypitej uriny a to tak, že budeš piť denne iba niekoľko kvapiek nariedených asi do deci vody. A postupne zvyšuješ počet kvapiek podľa toho, ako sa upravuje stolica. Prípadne sa zmení stravovanie, kde je viacej ryže, banánov, suchárov, vlákniny ako je psyllium a detská vláknina. Teda nejedia sa potraviny, ktoré podporujú riedku stolicu. Dobré je aj živočíšne uhlie a lieky proti hnačkám a častejšie dopĺňať probiokultúry. Keď ani toto nepomáha, tak na určitý čas sa stravovať pomocou vyživovacích doplnkov a napríklad mäsových vývarov alebo poriadne hladovať a z času na čas sa poriadne najesť. Doporučujem potom viackrát cez deň prijať vlastný koč aj ako prostriedok výživy.

 • Miro píše:


  Chcem sa podeliť o vlastnú skúsenosť. Začal som si liečiť lupiny na hlave a hneď to zaberá. Predtým som si dával na hlavu všetko možné a nič.

  • Darina píše:


   Tak to ma skutočne potešilo, že to u teba tak dobre zabralo. Celkovo na internete a na rôznych zahraničných fórach sa často objavujú informácie o dobrých účinkoch moču na pokožku hlavy a aj na samotné vlasy. Tak nech máš pekné vlásky.

 • Alena píše:

  Ak budem piť moč 5 rokov prípadne aj viac a nie som vegetariánka, nemôže mi to uškodiť?

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Leave a Reply

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien