feb
07
2014

Urinoterapia

1-urinadarinaIcon_BubbleMARCEL: Pitie moču je pre mňa nepríjemná záležitosť, čo s tým?

 

 

DARINA:  Stretávam sa s priateľom, ktorý sa venuje urinoterapii. Na fórach to žoviálne volajú – pijem vlastnú čurinu. Už tu vidieť, že takto píše osoba, ktorá určite nemá dobrý vzťah k vlastnému moču. A takýmto prístupom sa v psychike môže stať to, že zablokuje ozdravovanie a liečivé sily vo vlastnej urine.

 

Kto na fóre píše v duchu: urina ako nektár života, jedine živá urina, ktorá vráti život, mok života a dokonalosti, nektár uriny hojí moje rany, tak ten určite bude lepšie podporovať liečivé látky a psychicky podporí účinok urinoterapie.

 

Je normálne, že rodičia, deti, ale aj dospelé osoby sú vedené k tomu, že vlastný moč je niečo škodlivé a nevhodné a je to niečo nečisté a toxické. S močom a močením sú v detstve spojené nepríjemné stavy pomočovania. Každý z nás sa musel predrať cez močenie do plienok a prejsť na cikanie do nočníčka. A neskoršie sa naučiť aj v noci vstať a nepomočiť sa do postieľky. Moč má rôzne pachy a nie práve príjemné. V pokročilom veku už nefungujú dobre obličky a časť moču ide aj cez potné žľazy a páchne to.

 

A je tu kozmetický priemysel a citlivý ženský noštek a ešte stále rozvinuté čuchanie a rozpoznávanie stavu človeka podľa jeho telového pachu. A tak sme prirodzene masírovaní voňavkovým loby, aby sme boli v čistote, nepotili sa a nesmrdeli po moči. A keď už to nejde inak, tak to zakryť voňajúcimi sprejíčkami a gelíčkami.

Written by Darina in: Urinoterapia |

8 komentárov »

 • Gabi píše:


  Liečim sa už niekoľko mesiacov inhaláciou značne nariedeného moču a necítim žiadne zmeny. Robím niečo zle alebo to na mňa neúčinkuje?

  • Darina píše:


   Mala by si byť trochu viacej trpezlivá. Udáva sa, že liečby vlastným močom trvajú trochu dlhšie ako klasická medicínska liečba. Pri urinoterapii je potrebné mať trpezlivosť a robiť ju viacej rokov a hlavne vydržať. A tak isto je dôležité, akou chorobu pľúc trpíš a celkovo v akom stave sú pľúca. Dobré výsledky sa podľa Sašu Puebla dosiahli aj natieraním moču na telo. Teda nemusí ísť všetok moč iba do pľúc alebo ho piť. A v prípade pľúc to funguje dobre.

   Čo sa týka pľúc, je to celkom zložité. Napríklad si treba uvedomiť, ako rýchlo človek dýcha. A potom ako sú pľúca schopné prijímať kyslík a iné plyny a vylučovať kysličník uhličitý. Sama som bola prekvapená vedecky overenou skutočnosťou, že hladina kyslíka v krvi závisí od hladiny kysličníka uhličitého v krvi. Keď je v krvi málo kysličníka uhličitého, je tak isto málo kyslíka. A keď sa človek dusí, tak nie je zrovna rozumné otvárať okno, ale mal by si obidve ruky zovrieť do takej dutinky a priložiť na nos a ústa a dodýchať viacej kysličníka uhličitého. V prípade, keď máš pocit, že je v krvi veľa kyslíka a teda aj kysličníka uhličitého a človeku poriadne hučí v hlave, je dobré krátko nadýchnuť a hlboko vydýchnuť aj 10 krát. Problém je zle regulovanie prívodu kyslíka a vylučovanie kysličníka uhličitého.

   Ďalej záleží aj na technike dýchania. Dýchanie by malo začať pohybom svalov od kostrče hore a k tomu použiť vytiahnutie pobrušnicovej membrány a potom otvoriť poriadne hrudník. Nadýchnuť sa aj dvakrát a potom od krku dole po rebrách a spustením bránice stlačiť vzduch v pľúcach. A vydýchnuť potom poriadne aj na dva až tri krát a vytvoriť v hrudníku niečo ako slabšie vákuum a pri nádychu vzduch doslova skočí do pľúc.

   Treba si dať skontrolovať aj stav červených krviniek a či ich je v tele dosť. A dôležitá je aj kontrola pečene a takzvaných transportných proteínov. Ide o také maličké autíčka, čo naložia červenú krvinku a transportujú ju. Keď je v krvi málo týchto transportérov, tak nemá kto previezť červené krvinky v cievach a žilách.

   Dôležité je aj si preveriť stav hladkých svalov v pľúcach, ktoré vlastne fungujú ako drobné pružinky a nútia pľúcne alveoly do činnosti alebo pasivity. A keď poriadne nefungujú, tak sa nesporne zle dýcha. Verím, že som ti aspoň trochu objasnila, ako to funguje okolo dýchania.

   Ešte som si spomenula pri čítaní stránok Sašu Puebla, že je dobre pre liečbu pľúc používať aerosolové inhalátory. Skús si to vyhľadať na internete. Maj sa.

 • Kveta píše:


  Mám sklerózu multiplex a pomohla by mi liečba pitím vlastného moču?

  • Darina píše:

   DARINA: Pokiaľ je diagnostika správna a dala si ju skontrolovať aj alternatívnemu liečiteľovi a všetko sedí, tak by bolo dobre si ešte dať spraviť aj krvné testy na množstvo kyseliny močovej. Skleróza multiplex je často sprevádzaná aj výrazným nedostatkom práve kyseliny močovej. Aj to je určitá kontrola, či skutočne u teba ide o sklerózu multiplex. Je známe, že skleróza multiplex má množstvo prejavov a ťažšie sa diagnostikuje ako iné chorobné stavy. Je vhodné aj vyšetrenie mozgu cez CT. Mimoriadne ťažko sa určuje príčina a čo vlastne spôsobilo tvoj stav. Sú to mikroorganizmy, je to upchanie cievok a žiliek napríklad lepkom, je to pečeň a jej neschopnosť tvoriť čistiaci enzým alebo príliš veľa cholesterolu tvoriaceho sa v pečeni? Poprípade poškodzovanie mozgu a neurónov spôsobuje prehnaná činnosť bielych krviniek. A aj genetické poškodenie neurónov môže viesť k zmene buniek.
   Urinoterapia a teda pitie vlastného moču má v prvom rade slúži ako dezinfekčný prostriedok a podporuje aktívne činnosť bielych krviniek. Močovina obsahuje aj veľa dusíkatých látok a môže zdvihnúť hladinu kyseliny močovej v organizme, čo je tiež liečivé. V moči sa podľa testov zistili látky, ktoré obnovujú aj bunky mozgu. Celkovo je vlastná urina vhodná liečba na sklerózu multiplex. No nedoporučuje sa robiť urino liečbu nadivoko a treba sledovať hladinu kyseliny močovej v krvi. Urinoterapia môže by dobrá podporná liečba pre tvoje zdravotné problémy. Ale pozor, liečba urinou trvá dlho a výsledky sa často dostavia až po niekoľkých rokoch.

 • Cofeenka píše:


  Mám žlčové kamienky a liečim ich pitím moču, je šanca, že ich rozpustím?

  • Darina píše:


   Tak to je trochu komplikovanejšie. Treba nejako zistiť, aké to máš vlastne žlčové kamienky. V odbornej literatúre sa uvádza, že sú dva druhy žlčových kamienkov a to pieskové a také mramorové. A tie pieskové sa dajú rozpúšťať aj popíjaním vlastnej uriny. A tak by sa to dalo vyskúšať. Ale asi by som skorej volila cestu rozbíjania takýchto kamienkov ultrazvukom.

 • Feďo píše:


  Ako je to s vegetariánmi, mali by piť moč?

  • Darina píše:


   Pokiaľ viem, tak sa to doporučuje a to z toho dôvodu, že pokiaľ stále niekto je iba zeleninu bez rýb a mäsa, tak bude mať v tele nedostatok toxínov. A ľudské telo potrebuje mať aj určité množstvo toxínov a hlavne pečeň z nich vyrába potrebné látky pre telo. A tak by si to mohol skúsiť.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Leave a Reply

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien